Uudised

 

Rubriiki haldab: Helen Kaju

E-post: helen.kaju@kliinikum.ee 

Tule tööle

lk5 MoldovaTartu Ülikooli Kliinikum
6. november 2019


Kliinikum panustab Moldova tervishoiuteenuste kvaliteedi parandamisse


Tartu Ülikooli Kliinikum koolitab arengukoostöö projekti „Tervishoiuteenuse kvaliteedi parandamine Moldovas“ raames aasta jooksul 100 Moldova tervishoiutöötajat.


„Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll hospitaalinfektsioonide vältimisel, ühtlasi on see ka patsientide ohutuse tagamisel väga oluline aspekt. Hospitaalinfektsioonide leviku tõkestamine on Moldovale prioriteetse tähtsusega ning kliinikumil on hea meel olla neile sel teemal oma kogemuste ja nõuga abiks,“ sõnas projektijuht Triin Arujõe.


Väliskolleegid praktiseerivad kliinikumis kohapeal erinevates osakondades ning läbivad nii teoreetilisi koolitusi kui ka praktikume vastavalt just enda eriala profiilile. Oluline rõhk on praktilisel õppel väikestes gruppides, mis loob hea võimaluse treenida infektsioonikontrolli- ning ka jäätmekäitlusalaseid pädevusi simulatsiooni tingimustes.


Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe peab oluliseks, et kliinikum võtab initsiatiivi jagada enda aastate jooksul omandatud teadmisi ja kogemusi ka teiste riikidega. „Tervishoius ei saa mööda vaadata tervishoiuteenuste kvaliteedist ning just hospitaalinfektsioonide esinemise vähendamine haiglas on üks oluline näitaja, mille järgi teenuste kvaliteeti mõõta,“ lausus Eelmäe.


Esimene Moldova kolleegide delegatsioon on visiidi kliinikumi juba teinud, kui viibisid Tartus 14.–18. oktoobril. Väliskülalised hindasid kõrgelt erialast enesetäiendust ja ka sõbralikku vastuvõttu. Enim tõstsid moldovlased esile kliinikumi apteegi varustamise taset ja jäätmekäitlussüsteemi. „Loodame, et Tartu Ülikooli Kliinikumis saadud teadmised ja kogemused võimaldavad viia ellu muudatusi ka meie enda haiglas. Tahaksime rakendada nii siinset jäätmekäitlussüsteemi kui ka jagada mõtteid meie apteegi töökorralduse tõhustamiseks. Õppevisiit Tartusse andis eesmärgid, mille poole püüelda, tahame neist vähemalt 30% teostada,“ sõnas Feodora Gaidarji Moldova delegatsioonist.


Käimasolev projekt, mida rahastab välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest, on jätkuprojektiks eelnevale kahele koostööprojektile Moldovaga. Järgmine moldovlaste delegatsioon viibib Tartu Ülikooli Kliinikumis 11.– 15. novembril 2019. Projekt kestab kuni 31. detsembrini 2020.

 

Lisainfo:
Triin Arujõe, projektijuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 
Tel: 731 8491

 

 Meditsiinilinnak Lastefond  alt=